5. nädal – Võrgusuhtluse eripäradest

Andesta teistele nende eksimused (Be forgiving of other people’s mistakes) on ehk kõige keerulisem tegevus nii näost näkku suhtlemisel kui ka läbi tehnikamaailma.

Olen aastaid redigeerinud ja hallanud hobina endale lähedase organisatsiooni meediakanaleid, suletud gruppe ja meililiste. Enamasti kulgeb kõik valutult ja edastatav sisu on ajaga muutunud stabiilseks ja ühingu nägu, aga algusaegadel oli mul endal tugigrupp, kellele kurta nö triviaalseid muresid inimeste digihügieeni ja hallatavate lehtede sisu osas.

Üksinda vabast ajast ja tahtest turundust teha läbi mitme sotsiaalmeediakanali on üsna mahukas tegevus ja igale üritusele ei jõua nagunii. Inimeste nägemus kvaliteetsest ja tsensuursest pildimaterjalist ning sobilikust pealkirjast võib aga väga erinev olla. Nii olen pidanud kiirkorras Internetist materjali maha tõmbama (vähemalt selles mahus, et tavakasutaja ei näeks), pidevalt õigekirja parandama ja kõike seda pigem salaja ja delikaatselt, et inimesed ei solvuks. Hiljem olen taandanud ka erinevate isikute lehega seonduvaid volitusi. Facebookil on huvitav eripära lehe halduses, et lehega seotud rollis olles like‘id oma kollektiivi postitusi alati organisatsiooni endana. Oma enda postitustele me ju meeldiv ei vajuta, aga raske on inimestele selgeks teha, et leht võiks käituda sama malli järgi. Üks suuremaid väljakutseid ongi inimestele lihtsas keeles selgeks teha, miks mingid käitumismustrid ei ole erinevates olukordades parimad.

Inimesed ongi erinevad ja sellelt baasilt üritan tolereerida ka erinevat netikäitumist. Nii ei oskagi enam solvuda selle peale, kui saadad kollektiivi 60 liikmele kirja ja keegi suudab neutraalses toonis informatsioonist välja lugeda solvangu, mille peale A4 pikkune tsensuurne sõimumeil vastu saata.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: