Rühmatöö arvustus

Kirjutan arvustuse tööle “21. sajandi uued tehnoloogiad ja nende omadused“.

Arvan, et teema on valitud väga aktuaalne, põnev ja piisavalt ülevaatlik, et tähelepanu hoida. Kohati natuke pealiskaudne, aga tekitas teema vastu huvi ja innustas ise edasi lugema.

DNA ja proteiinide simuleerimise peatükis oleksin Folding@home projektist rääkides sisse toonud ehk ka midagi aktuaalset ja hiljutist ehk kuidas TalTechi arvutivõrgud aitavad murda COVID-19 molekule.

Open Bionicsi peatükis oleks võinud rohkem avada inimeste võimalikku soovi vahetada oma bioloogilised jäsemed biooniliste vastu. Siin võib kindlasti üheks mõjutajaks olla ka paraolümpial saavutatavad uued rekordid ja samuti superkangelaste filmid ja mõju. Tekkis huvi, aga siis sai peatükk otsa. Meditsiin ja tehnoloogia on üldse nii vastuoluline teema, millest oleks saanud terve omaette rühmatöö kirjutada nagu ka tegelikult simulatsioonidest ja mehitamata sõidukitest. See on muidugi mu isiklik arvamus, aga kuna antud kirjutisi loevad pigem TalTechiga seotud isikud, siis oleks ka mehitamata sõidukite alla lisanud kohalikud saavutused. “NYMO iselaev” oli ülikooli aasta arendustöö 2019 ja Iseauto aasta arendustöö 2018.

3D-tööstuse peatüki oleksin ise samuti kas alapeatükkideks jaganud või sidunud osaliselt juba eelnevate teemadega, mis puudutab näiteks meditsiini.

Vormiliselt kohati häiris, et polnud lisatud ühtegi pilti ega illustatsiooni, et kirjutisele elu anda, aga see on puhtalt maitse küsimus. Mis rohkem häiris oli see, et viitamine oleks võinud olla lõiguga seotud, sest alt kasutatud allikate nimistust õiget linki tabada on üsna ebamugav. Samuti polnud viited päris korrektselt vormistatud. Esines ka teatud õigekirja ja sõnastuse vigu, millest viimane muutis mõne lause raskesti loetavaks, aga selle saab hilisema järeltöötlusega kergelt parandada.

Üleüldiselt põnev teema ja huvitav lugemine. Kui natuke veel peatükke laiendada ja mõned puudused likvideerida saab väga hea artikli.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: